Wonderworld Products

Wonderworld jest producentem drewnianych zabawek wytwarzanych wyłącznie w Tajlandii. W ciągu 29 lat dziłalności eksperci z dziedziny projektowania zabawek stworzyli linię ponad 200 unikalnych produktów. Firma szczyci się tym, że każda zabawka zaprojektowana jest dla konkretnej grupy wiekowej dzieci i poza walorami czysto rozrywkowymi spełnia funkcje edukacyjne. Misja Wonderworld zawiera się w tworzeniu zabawek przyjaznych dla środowiska naturalnego, kreatywnych, edukacyjnych, ale przede wszystkim dostarczających niezapomnianych doznań, bawiącym się nimi, dzieciom.

Kliknij na poniższy obrazek aby zobaczyć diagram kategorii wiekowych.

Diagram kategorii wiekowych

Bycie producentem przyjaznym środowisku naturalnemu przekłada się na konkretne działania podejmowane przez Wonderworld.

Program Tree Plus
Od 2007 roku firma aktywnie uczestniczy w programie Tree Plus Project, którego celem jest zwiększanie zalesienia drzwewami kauczukowymi w Tajlandii. Co roku Wonderworld Products szacuje potrzebną ilość drewna do produkcji na przyszły rok, a następnie ta wartość przeliczana jest na ilość drzew. W miejsce każdego zużytego do produkcji drzewa sadzone są dwa młode. W 2012 WonderWorld Products posadziło ich 17200 sztuk.

Kliknij na poniższy obrazek aby zobaczyć jak działa projekt Tree Plus.

Tree Plus

Kolory z natury
Barwniki do farb pozyskiwane są z naturalnych wyciągów pokrzywy, lucerny, szpinaku, marchwi, nagietka, gardenii, hibiskusa czy klitorii (tropikalna roślina o kwiatach w kolorze niebieskawo-fioletowym).

Kliknij na poniższy obrazek aby dowiedzieć się o działaniu Color from Nature.

Kolory z natury

Papier z makulatury
70% papieru używanego do produkcji opakowań produktów Wonderworld pochodzi z surowców wtórnych.

Eko kółka
Koła pojazdów-zabawek w 50% wykonane są z przetworzonych trocin - pozostałości z obróbki drewna kauczukowego. Wykorzystanie tych odpadów zmniejsza zapotrzebowanie na żywicę, oszczędzając drzewa, a jednocześnie umożiwia wykorzystanie czegoś co normalnie trafiłoby do kosza.

Eko kółka

Zabawki produkowane przez Wonderworld zdobyły uznanie dzieci i ich rodziców na całym świecie. Stało się to za sprawą szczególnej dbałości firmy o wysoką jakość i trwałość produktów, oryginalne pomysły i stylistykę zabawek oraz, co najważniejsze, troski o bezpieczeństwo. Potwierdzają to przyznane firmie Wonderworld Products certyfikaty zgodności ze standardami międzynarodowymi takie jak: ASTM czy EN-71, a także certyfikat zgodności z normami Unii Europejskiej, oznaczony znakiem CE.

Uznanie rodziców i oraganizacji konsumenckich potwierdzają liczne, prestiżowe nagrody, które na przestrzeni lat stały się udziałem Wonderworld.

Kliknij na poniższy obrazek aby zobaczyć zdobyte nagrody.

Nagrody